You are currently viewing ویزای اسکیل ورکر استرالیا چیست؟

ویزای اسکیل ورکر استرالیا چیست؟

بخش‌های قابل‌توجهی از صنایع در استرالیا مثل برنامه‌نویسی، مهندسی، بهداشت و درمان، ساخت‌وساز و …، به نیروی کار ماهر و باتجربه نیاز دارند. اگر مهارتی دارید، می‌توانید ازطریق ویزای اسکیل ورکر خود را به استرالیا برسانید و در آن‌جا به شغل خود ادامه دهید. اسکیل ورکر بهترین ویزای استرالیا برای مهاجرت به این کشور مرفه و پیشرفته است. در این مطلب، انواع ویزای اسکیل ورکر و شرایط دریافت آن‌ها را به‌طور کامل توضیح خواهیم داد.

استفاده از مهارت کاری؛ راحت‌ترین راه مهاجرت به استرالیا

باتوجه‌به کمبود نیروی کار در استرالیا و آمارهایی که توسط اتحادیه‌ها و کارفرمایان منتشر شده است، این کشور سالانه به حداقل 40 هزار مهاجر برای جبران نیروی کار نیاز دارد. در همین راستا، دولت استرالیا برنامه‌هایی را تحت‌عنوان Skilled Worker جهت جذب نیروی کار ماهر تدوین کرده است.

کشور استرالیا، دارای طبیعت بی‌نظیر، رفاه اجتماعی بالا و فرصت‌های شغلی فراوان است و به‌طورمعمول، انواع ویزای استرالیا متقاضیان بسیاری دارد. برنامه اسکیل ورکر یا ویزای مهارتی استرالیا، یک روش بسیار آسان برای مهاجرت به این کشور است. براساس این برنامه، افرادی که مهارت‌های ویژه و توانایی‌های فنی بالا در یک رشته کاری خاص داشته باشند، می‌توانند به استرالیا مهاجرت کنند و حتی اقامت دائم این کشور را به‌دست آورند. البته متقاضیان این ویزا باید از شرایط لازم برخوردار باشند و در سیستم امتیازدهی، امتیاز کافی را کسب کنند.

شرایط ویزای اسکیل ورکر استرالیا

شرایط ویزای اسکیل ورکر استرالیا بسته به نوع آن متفاوت است. درمجموع، طبق این برنامه به متقاضیان براساس سن، سطح زبان، سابقه کاری و میزان تحصیلات، امتیاز داده می‌شود و متقاضیانی که بیشترین امتیاز را داشته باشند، برای اقامت و کار در استرالیا پذیرش خواهند شد. شرایط هر کدام از انواع ویزای اسکیل ورکر به شرح زیر است.

شرایط ویزای ۱۸۹ استرالیا؛ ویزای بدون پشتیبان

ساب کلاس 189 یک ویزای دائمی استرالیا است و دریافت آن به اسپانسر (دولتی یا کارفرما) نیاز ندارد. به‌عبارتی، متقاضی فقط بر پایه امتیازات خود موفق به اخذ آن خواهد شد. البته تمامی متقاضیان باید در چارچوب سیستم امتیازبندی به رقابت پرداخته و بتوانند حداقل 65 امتیاز از مجموع 100 امتیاز را به‌دست آورند.

با دریافت ویزای 189، می‌توانید به‌عنوان مقیم دائم استرالیا، یعنی به‌طور نامحدود همراه با خانواده در هر منطقه این کشور زندگی، کار و تحصیل کنید؛ همچنین از خدمات درمانی استرالیا بهره‌مند خواهید شد و می‌توانید اسپانسر فامیل‌های نزدیک خود شوید. شرایط اصلی برای دریافت این ویزا به شرح زیر است:

 • سن: زیر 45 سال (رده سنی 18 تا 44 سال)
 • مدرک زبان انگلیسی: آیلتس 6، تافل 64، پی‌تی‌ای 50، اوای‌تی B، کمبریج 169
 • شرایط شغلی: شغل متقاضی باید در لیست مشاغل موردنیاز استرالیا وجود داشته باشد.

علاوه‌بر موارد بالا، حداقل 3 تا 8 سال تجربه کاری در زمینه مرتبط، اثبات مهارت‌های زبان انگلیسی در آزمون IELTS یا معادل آن و حضور در مناطق کمتر توسعه‌یافته استرالیا، شرایط تکمیلی و کمک‌کننده برای کسب امتیاز اضافی برای دریافت این نوع از ویزای استرالیا هستند.

شرایط ویزای 190 استرالیا

یکی دیگر از انواع ویزای اسکیل ورکر استرالیا، تحت‌عنوان ساب‌کلاس 190، به حمایتگر ایالتی (دولت‌های استانی) نیاز دارد و این اسپانسر 5 امتیاز را به امتیازهای متقاضی اضافه می‌کند. شرایط ویزای اسکیل ورکر 190 و 189 مشترک هستند. البته برای ویزای 190 باید یک انگیزه‌نامه ارسال کنید و دو سال تعهد برای زندگی در ایالتی که شما را اسپانسر کرده بدهید؛ توجه داشته باشید که این تعهد اخلاقی است نه قانونی.

شرایط ویزای 491 استرالیا؛ ویزای موقت 5ساله

ویزای 491 یا ویزای اسپانسر منطقه‌ای، یک ویزای موقت 5ساله است که به دارنده اجازه می‌دهد تا 5 سال در مناطق Regional اقامت داشته باشد و در آنجا به کار و تحصیل بپردازد. مناطق رجینال استرالیا تمام شهرهای این کشور به‌جز سیدنی، ملبورن و بریزبین را شامل می‌شود. گفتنی است که این ویزا اجازه رفت‌وآمد نامحدود به تمام نقاط استرالیا را در طول اقامت می‌دهد و بعد از 3 سال کار و زندگی در مناطق مذکور، می‌توان برای اقامت دائم استرالیا درخواست داد.

برای دریافت ویزای 491 باید حداقل 50 امتیاز (بدون امتیاز اسپانسر) را در سیستم امتیازدهی به‌دست آورید و حتما توسط یکی از ایالت‌ها (دولت‌های استانی) یا یکی از بستگان حمایت شوید. شرایط ساب‌کلاس 491 به شرح زیر است.

 • سن: زیر 45 سال
 • درخواست شغل موردنیاز دولت استرالیا و داشتن مهارت در آن با داشتن یک اسپانسر ایالتی
 • کسب امتیاز حداقل 65 با درنظرگرفتن اسپانسر
 • نداشتن سابقه کنسلی یا ریجکت ویزا برای حضور در استرالیا
 • در سه سال گذشته حداقل یکی از شرایط زبانی تعیین‌شده زیر فراهم باشد:
 • کسب حداقل نمره 6 در چهار مهارت آیلتس یا معادل آن در یکی از آزمون‌های معتبر سیستم اداره مهاجرت استرالیا
 • کسب امتیازهای 12، 13، 21 و 18، به‌ترتیب برای مهارت‌های شنیداری، خواندنی، نوشتاری و مکالمه تافل
 • شرکت در امتحان CAE (از تاریخ اول ژانویه 2015) و کسب امتیاز 169

انجام مراحل ویزای اسکیل ورکر استرالیا در فلای تودی

برنامه ویزای مهارتی استرالیا، آسان‌ترین روش مهاجرت به استرالیا و دریافت اقامت دائم این کشور است. برای تهیه بدون نقص مدارک ویزای اسکیل ورکر و انجام مراحل آن، باید اطلاعات کافی داشته باشید. فلای تودی در این زمینه به شما کمک می‌کند. این آژانس مسافرتی معتبر نه‌تنها تمام اطلاعات درباره ویزای اسکیل ورکر را در اختیارتان قرار می‌دهد؛ بلکه درصورت تمایل می‌توانید تمامی کارهای درخواست ویزای استرالیا را به آن‌ها بسپارید.

این مقاله یک رپورتاژ آگهی است و مسئولیت صحت اطلاعات آن و خدمات معرفی شده بر عهده نیکی گشت نمیباشد.

دیدگاهتان را بنویسید