مجله گردشگری نیک گشت

معرفی قلعه هت اشتن

قلعه هت اشتن یا به عبارت محلی “ده سنگ” در شرق بانک رودخانه اشلدت، در مرکز شهر آنتورپ، استان آنتورپ، در ناحیه فلاندرز در بلژیک قرار دارد. نام این قلعه از آن جهت است که یکی از اولین ساختمان‌های سنگی آنتورپ بوده است، در زمانی که بیشتر خانه‌ها هنوز از چوب ساخته می‌شدند.

اولین ساختمان در این مکان به سال 645 بازمی‌گردد. همچنین در سال 836 یک اردوگاه دیگر در اینجا توسط وایکینگ‌ها نابود شد. اما این اردوگاه‌ها احتمالاً چیزی بیش از حصارهای چوبی نبوده‌اند. این قلعه از مهمترین جاذبه های گردشگری آنتورپ می باشد که بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می کند. در این مقاله در مجله گردشگری نیکی گشت تا انتها با ما همراه باشید .

ساختار امروزی

قلعه فعلی که امروزه مشاهده می‌شود، در حدود سال‌های 1200-1225 به عنوان مسکن یک قلعه دار ساخته شد. در آن زمان، این قلعه جزء یک نقاط دفاعی بزرگتر بود. در سال 1520، در دوره حکومت چارلز پنجم، امپراتور روم مقدس، قلعه هت اشتن توسط معماران کلدرمانز و د واخه‌ماکر بهبود یافت. آن‌ها برای بازسازی از نوعی سنگ سبک‌تر استفاده کردند، به عنوان مثال، سنگ آهک تورنه به جای سنگ آهک تورنایی. این همان دلیل تفاوت رنگ دیوارهای حاضر است.

تبدیل به زندان

در سال 1549، این قلعه به زندان تبدیل شد؛ کاربردی که تا سال 1823 ادامه داشت. در قرن 18 و 19، چندین بازسازی در آن انجام شد. در سال 1824، قلعه توسط شورای شهر آنتورپ خریداری شد.

علاوه بر مقاله قلعه هت اشتن ، پیشنهاد میکنیم مقاله کلیسای بانوی ما و مقاله میدان گرند پالاس بروکسل را نیز مطالعه کنید.

موزه ملی دریانوردی

قلعه هت اشتن اکنون از سال 1952 به عنوان موزه ملی دریانوردی خدمت می‌کند.

لنگه واپر و افسانه‌ای عجیب

در مقابل این قلعه، مجسمه “لنگه واپر” از هنرمند محلی ایستاده است. به گفته افسانه، این رعب‌آور که در این قلعه زندگی می‌کرده است، به ویژه پس از غروب آفتاب به دنبال افراد مست در راه خانه می‌رفت. لنگه واپر واقعاً یک مرد کوچک است، اما یکی از آنها که به اندازه یک رعب‌آور بزرگ می‌شود. ساکنان آنتورپ به هر حال فهمیدند که لنگه واپر تصاویر دست نخور مریم مقدس را تحمل نمی‌کند. به همین دلیل بر روی خانه‌های خود تصاویر مریم مقدس قرار دادند، که در واقع اصل ایجاد بسیاری از تصاویر مریم مقدس در شهر است. رعب‌آور به دور از مرکز شهر فرار می‌کرد و سپس در اشلدت سقوط کرد و غرق شد.

پیشنهاد میکنیم مقاله جاذبه های گردشگری بلژیک را مطالعه نمایید تا اطلاعات بیشتری در خصوص بلژیک و شهر های مختلف این کشور بدست آورید.

Antwerpen – Het Steen – Lange Wapper

نتیجه نهایی: گوهری در تاریخ آنتورپ

به عنوان یک قلعه بسیار زیبا، هت اشتن را از دست ندهید. اما فراموش نکنید که شهر خود را هم کاوش کنید با ساختمان‌های دیگر زیبا، مردمان مهربان و غذاها و نوشیدنی‌های فوق‌العاده. علاوه بر مقاله جاذبه های گردشگری آنتورپ ، پیشنهاد میکنیم مقاله جاذبه های گردشگری بروکسل را نیز مطالعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا