You are currently viewing موزه لوور: گنجینه‌ای از هنر جهان

موزه لوور: گنجینه‌ای از هنر جهان

موزه لوور در قلب پاریس قرار دارد و به عنوان یکی از معروف‌ترین موزه‌های هنر جهان شناخته می‌شود. این موزه به دلیل مجموعه‌ای گسترده از آثار هنری از دورانهای مختلف و متنوع، یکی از مقاصد گردشگری بسیار محبوب در پاریس و جهان است.

در این مقاله در مجله گردشگری نیکی گشت قصد داریم یکی از مهمترین دیدنی های پاریس که همان موزه لوور است را به شما عزیزان معرفی نماییم . با ما همراه باشید.

آدرس موزه لوور

موزه لوور در آدرس زیر قرار دارد:

bashCopy code

Musée du Louvre, Rue de Rivoli, 75001 Paris, France

ساعات بازدید

ساعات بازدید موزه لوور ممکن است در طول سال تغییر کند. اما به طور معمول، ساعات بازدید به شرح زیر است:

  • شنبه، دوشنبه، چهارشنبه، پنج‌شنبه: از ساعت 9 صبح تا 6 پس از ظهر
  • سه‌شنبه: بسته است
  • جمعه: از ساعت 9 صبح تا 9:45 شب

توجه: ممکن است در تعطیلات و رویدادهای خاص، ساعات بازدید تغییر کند. بنابراین، بهتر است قبل از سفر به موزه لوور، وب‌سایت رسمی موزه را برای اطلاعات به‌روز بررسی کنید.

نگین گردشگری پاریس موزه لوور است . علاوه بر موزه لوور سایر دیدنی های فرانسه را نیز می توانید در سایت نیکی گشت مطالعه نمایید.

مجموعه‌های داخل موزه لوور

موزه لوور دارای یک مجموعه فراگیر و شگفت‌انگیز از آثار هنری است که شامل انواع مختلفی از هنرها و دورانهای تاریخی می‌شود. برخی از مجموعه‌های برجسته در موزه لوور عبارتند از:

مجموعه هنر قدیمی

این مجموعه شامل آثار هنری از دوران‌های باستانی از جمله مصر باستان، یونان باستان و روم باستان است. شما می‌توانید مجسمه‌های تاریخی، سفال‌های باستانی و سفره‌های نقاشی‌شده از دوران‌های قدیمی را در این مجموعه ببینید.

مجموعه نقاشی‌ها

موزه لوور دارای یکی از بزرگترین مجموعه‌های نقاشی در جهان است. این مجموعه شامل اثار بزرگان هنر تصویری نظیر “مونالیزا” از لئوناردو داوینچی و “ونوس از میلو” است.

پیشنهادی نیکی گشت : پیشنهاد میکنیم علاوه بر مقاله موزه لوور ، مقاله برج ایفل را نیز مطالعه نمایید.

مجموعه هنر اسلامی

این مجموعه آثار هنر اسلامی از سراسر جهان را به نمایش می‌گذارد. اینجا می‌توانید به فرش‌های دست‌بافته، کتیبه‌های خزری، و آثار هنری دینی از جمله معماری مساجد و آثار کتابخانه‌های دست‌نویس از دوران‌های مختلف دسترسی پیدا کنید.

پیشنهادی نیکی گشت : پیشنهاد میکنیم علاوه بر مقاله موزه لوور ، مقاله مهمترین موزه های سوئد را نیز مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید