You are currently viewing دهکده هایدی در هایدی لند: مقصدی جذاب در دامنه کوه‌های آلپ سوئیس
heidiland-دهکده

دهکده هایدی در هایدی لند: مقصدی جذاب در دامنه کوه‌های آلپ سوئیس

جذب گردشگران با دهکده هایدی در هایدی لند

دهکده هایدی، با نام اصلی اوبر روفلز در شهر ماینفلد در سوئیس واقع شده است و محلی است که داستان مشهور هایدی از نگاه یوهانا اشپیری شکل می‌گیرد. این دهکده اکنون به عنوان یک مقصد گردشگری پرطرفدار در دامنه کوه‌های آلپ سوئیس شناخته می‌شود. منطقه هایدی لند از مهمترین دیدنی های سوئیس است که بسیاری افراد در جهان آرزوی دیدن آن را دارند . با ما در این سفر کوتاه در مجله گردشگری نیکی گشت همراه باشید.

جذابیت های گردشگری در دهکده هایدی

اگر به عنوان یک گردشگر به دهکده هایدی در سوئیس سفر کنید، شما با فضایی ساحره‌گون و دلفریب روبرو خواهید شد. این منطقه به عنوان مکانی برای بازدید از خانه هایدی به روایت داستان مشهور هایدی اشنا شده است و تمامی تصاویری که از داستان در ذهن خود دارید، در اینجا واقعیت می‌پذیرد.

heidiland-دهکده
heidiland-دهکده

پیشنهاد نیکی گشت : پیشنهاد میکنیم علاوه بر مقاله دهکده هایدی لند ، مقاله دیدنی های برن را نیز مطالعه نمایید.

اکتشاف دهکده هایدی

داستان هایدی در منظره‌های زیبای دهکده هایدی از اولین لحظات سفر شما جلوه می‌کند. شما می‌توانید خانه‌ی اصلی هایدی را که به عنوان یک موزه مرمت شده به گردش بروید. این خانه دارای داخلی مزین به وسایل و اشیاء اصیل دورانی است که حدود ۱۲۰ سال پیش را به تصویر می‌کشد. حتی صندلی چرخ‌دار کلارا نیز همان مدلی است که او در زمان داستان استفاده می‌کرد.

هایدی لند: تجربه داستانی واقعی

هایدی لند در شرق سوئیس قرار دارد و خود را به عنوان دهکده هایدی معرفی می‌کند. این منطقه همچنین نام خود را از شخصیت اصلی داستان، هایدی، گرفته است.

تاریخچه هایدی لند

منطقه هایدی لند به عنوان مکانی که داستان مشهور هایدی از نگاه یوهانا اشپیری الهام گرفته است، دارای تاریخچه‌ای جالب است. این داستان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های سوئیس و یکی از مشهورترین داستان‌های ادبی این کشور بوده و به بیش از ۵۰ زبان دنیا ترجمه شده است.

طبیعت-دهکده-heidiland
طبیعت-دهکده-heidiland

پیشنهاد نیکی گشت : پیشنهاد میکنیم علاوه بر مقاله دهکده هایدی لند ، مقاله دیدنی های بازل را نیز مطالعه نمایید.

داستان هایدی

در داستان هایدی، دخترکی به نام هایدی به تنهایی به کوهستان آلپ سوئیس فرستاده می‌شود تا با پدربزرگش زندگی کند. این دخترک که در سن پنج سالگی به کوهستان می‌آید، زندگی خود را با طبیعت و جادوی کوهستانی آلپ سوئیس آغاز می‌کند. او با پرندگان، بزها و پدربزرگ خود زمان خوشی را سپری می‌کند. اما یک روز ناگوار، هایدی برای زندگی با یک خانواده جدید به شهر برده می‌شود. این داستان دل‌انگیز و جذاب در مورد ماجراها و تجربیات هایدی در کوهستان آلپ سوئیس است.

درباره نویسنده

یوهانا اشپیری نویسنده معروفی است که بیش از ۵۰ داستان برای کودکان و بزرگان نوشته است. او در سال ۱۸۲۷ متولد شد و زندگی‌اش را در سال ۱۹۰۱ به پایان برد. اشپیری به عنوان یکی از نویسندگان مشهور و تاثیرگذار ادبیات سوئیس شناخته می‌شود.

اکتشاف منطقه

هنگامی که به دهکده هایدی می‌رسیدید، مناظر زیبا و چشم‌نواز آن شما را به خود می‌کشاند. شما می‌توانید از خانه‌های روستایی آرام و زیبا دهکده لذت ببرید و همچنین خانه‌ی اصلی هایدی، کلبه‌ی کوهستانی هایدی، خانه‌ی پدربزرگ هایدی و نمایشگاه “دنیای هایدی” را ببینید.

دهکده-زیبای-هایدی-لند
دهکده-زیبای-هایدی-لند

پیشنهاد نیکی گشت : پیشنهاد میکنیم علاوه بر مقاله دهکده هایدی لند ، مقاله دیدنی های زوریخ را نیز مطالعه نمایید.

رستوران های دهکده هایدی

در دهکده هایدی می‌توانید از رستوران های معتبری مثل هایدی هوف بووِلوِگ (Heidihof Bovelweg) بهره‌برداری کنید و از غذاهای لذیذ سوئیسی لذت ببرید.

اکتشاف بد راگا

در مسیر به سوی ماینفلد، شما از دهکده زیبای بد راگا عبور می‌کنید که به خاطر هتل کوئِلنهوف (Quellenhof) شهرت دارد. این هتل دارای یک زمین گلف ۱۸ سوراخه و خدمات اسپای لوکسی برای آرامش و رفاه شما عزیزان فراهم می‌آورد.

چگونه به دهکده هایدی برسیم؟

راهی که به دهکده هایدی می‌رسید، بسیار آسان است. اکثر روستاها و شهرهای این منطقه کمتر از یک ساعت فاصله دارند. اگر از آلمان سفر می‌کنید، فاصله تا دهکده هایدی حدود ۴۵ دقیقه با ماشین است.

با سفر به دهکده هایدی، شما فرصت خواهید داشت تا داستان جذاب هایدی را در مکانی واقعی و دل‌انگیز تجربه کنید و در زمینه‌ی تاریخ و فرهنگ سوئیس عمیق‌تر بشنوید. این مقصد جذاب را از دست ندهید و به دنیای داستان هایدی خوش آمدید بگویید!

دیدگاهتان را بنویسید