مجله گردشگری نیک گشت

معرفی جاهای دیدنی قشم وجذابیت های آنها

قشم یکی از جزایر محبوب و پرطرفدار کشور محسوب می شود و سفر به آن برای بسیاری از گردشگران و طبیعت دوستان لذتبخش است. این جزیره زیبا علاوه بر طبیعت بکر و رویایی، اماکن قدیمی و تاریخی بسیاری نیز دارد. موزه های گوناگون و صنایع دستی متنوع نیز جزو جاذبه های توریستی قشم به شمار می رود. اگر شما هم قصد سفر به قشم و بازدید از مکان های گردشگری آن را دارید؛ چند دقیقه ای وقت بگذارید. با چند دقیقه تأمل و مطالعه مقاله حاضر می توانید با مهمترین جاهای دیدنی قشم و جاذبه های توریستی آن آشنا شوید. به این ترتیب سفری با برنامه ریزی درست را تجربه می کنید.

روستای لافت مجموعه ای از زیبایی های طبیعت و تاریخ

یکی از مهمترین جاهای دیدنی قشم روستای لافت است. این روستا در فاصله 22 کیلومتری مرکز قشم قرار دارد و به عنوان اکو موزه این منطقه شناخته می شود. نخلستان های بزرگ و جنگل های حرا بخشی از زیبایی های روستای یاد شده به شمار می روند. در روستای لافت چاه های متعدد تلا نیز وجود دارد که مورد توجه اغلب گردشگران قرار می گیرند. در این منطقه بناهایی با معماری شگفت انگیز نیز مشاهده می شود که دوستداران آثار باستانی را به سر ذوق می آورد.

دره ستارگان یکی از مهمترین جاهای دیدنی قشم

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری قشم دره ستارگان است. در این منطقه مناظر طبیعی زیبا شامل: کوه ها، دره ها و صخره های متعدد وجود دارد که برخی از آنها شبیه اشکال موجودات و حیوانات عجیب هستند. این منطقه به جهت اعتقاد بومیان به اینکه برخورد ستاره ای موجب این اشکال عجیب سنگ شده است؛ دره ستارگان نامیده می شود.

چاهکوه قشم مکانی پر از چاه و صخره

چاهکوه یکی دیگر از مهمترین جاهای دیدنی قشم است که اغلب مسافران از آن دیدن می کنند. در چاهکوه به علت فرایندهای طبیعی،حفره های متعدد در اندازه های گوناگون تشکیل شده است. مسافران از گردش بین صخره ها و کوه های نزدیک به هم این منطقه لذت فراوانی می برند.

غار خربس پناهگاهی برای بومیان قشم در گذشته

غار خربس یکی از مجموعه غارهای جزیره قشم است که جذابیت های فراوانی دارد. در این غار حفره های بزرگ و کوچک متعددی تشکیل شده است کهدر گذشته بومیان قشم آنها را به شکل اتاق هایی امن درآورده بودند. بازدید از این غار مورد توجه اغلب توریست ها قرار می گیرد.

بازدید از دره تندیس ها یکی از بهترین جاهای دیدنی قشم

دره تندیس ها یکی دیگر از جاهای دیدنی قشم محسوب می شود که شباهت زیادی به دره ستارگان دارد. در این منطقه کوه ها و صخره های متعددی قرار دارند که در اثر باد و عوامل طبیعی دیگر به اشکال گوناگونی درآمده اند. یکی از شگفتی های دره تندیس ها وجود هزاران صدف در این منطقه خشکی است؛ اما این صدف هااز زیر آب بودن دره تندیس ها در میلیون ها سال قبل خبر می دهند. 

روستای گوران قشم مکانی مناسب برای آشنایی با فرهنگ بومیان

روستای گوران یکی دیگر از جاذبه های گردشگری قشم است. این روستای زیبا و خوش آب و هوا دارای یک سد قدیمی است که مهمترین جاذبه آن به شمار می رود. جالب است بدانید که روند ساخت این سد از دوران هخامنشیان تا حکومت پهلوی به طول انجامیده است. ساکنین اولیه روستای مذکور دارای آیین زرتشتی بوده اند و به همین علت این روستا در ابتدا به نام گبران و سپس به گوران شناخته می شود.

برخی دیگر از جاذبه های گردشگری قشم

در جزیره قشم علاوه بر مناطق یاد شده جاذبه های گردشگری دیگری نیز وجود دارد. با سفر به این جزیره می توانید از جذابیت های پارک کروکودیل، دره مجسمه ها، قلعه پرتقالی ها، دره سکوت، فرش خاکی هرمز، پارک زیتون، معدن خاک سرخ، بازارچه هنگام، موزه ناخدا علی و بسیاری از اماکن تفریحی و گردشگری دیگر لذت ببرید. جهت رزرو تفریحات قشم به سایت ارسنا به آدرس اینترنتی arasnna.com مراجعه کنید.

مقاله مرتبط : معرفی هتل های قشم

این مقاله یک رپورتاژ آگهی است و مسئولیت صحت اطلاعات آن بر عهده نیکی گشت نمیباشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا