You are currently viewing کاخ هولیرود ادینبورگ: راهنمای سفر به این جاذبه فراموش‌نشدنی

کاخ هولیرود ادینبورگ: راهنمای سفر به این جاذبه فراموش‌نشدنی


افسانه کاخ هولیرود

نام “هولیرود” به معنای “رود مقدس” است و این قصر نه تنها یک اقامتگاه سلطنتی است بلکه با یک افسانه جذاب نیز همراه شده است. قصهٔ شکار پادشاه دیوید اول که در روز یکشنبه انجام شد و باعث نجات او از یک حمله‌ی عظیم‌الجثه آهو شد، باعث تأسیس صومعه آگوستینی “صلیب مقدس” شد. قصر هولیرود از مهمترین جاذبه های گردشگری ادینبورگ است که سالانه بازدیدکنندگان زیادی را به خود جلب میکند.

بازدید از کاخ هولیرود

در این بخش، با مجموعه اتاق‌ها و سالن‌های زیبای کاخ هولیرود آشنا می‌شویم. از اتاق غذاخوری سلطنتی گرفته تا سالن‌های با سقف‌های گچبری با بی‌نظیری که برای پذیرایی از مراسم دولتی به‌کار می‌روند.

رویال آپارتمان: اسطوره‌ای از دوران دوک ادینبورگ

آپارتمان رویال، محل اقامت دوک ادینبورگ و اعلیحضرت در طول اقامت در اسکاتلند، یکی از جواهرات تاریخی کاخ هولیرود است. از این آپارتمان می‌توان به عنوان نمادی از اقامت سلطنتی در دوران گذشته اشاره کرد.

علاوه بر کاخ هولیرود پیشنهاد میکنیم مقاله قلعه ادینبورگ را نیز در سایت نیکی گشت مطالعه کنید.

اتاق تخت و جوایز شوالیه نشان خار

در اینجا، اتاق تخت و شوالیه‌های نشان خار به شما نمایش داده می‌شود. این اتاق مکانی است که جایزه اصلی اسکاتلند، نشان خار، به شوالیه‌های شجاع اهدا می‌شود. این تجربه، سفری به دوران افسانه‌ای اسکاتلندی ارائه می‌دهد.

Images are issued to end-user media only. They may be used once only and only to promote visits to the official residences of The Queen. Images must not be archived or sold on.

آپارتمان‌های تاریخی و خصوصی مری استوارت

در این بخش، آپارتمان‌های تاریخی و اتاق‌های خصوصی مری استوارت از اسکاتلند به شما نمایش داده می‌شود. این ساختمان‌ها گواهی بر زندگی خصوصی و تاریخی این خانواده ارائه می‌دهند و جذابیت خاصی به کاخ افزوده‌اند.

نمایشگاه خار: افتخار به شخصیت‌های برجسته اسکاتلند

نمایشگاهی ویژه به نام “نمایشگاه خار” به افرادی که نقش مهمی در تاریخ اسکاتلند ایفا کرده‌اند اختصاص دارد. این افتخارات به افرادی اعطا می‌شود که در زندگی و تاریخ کشور دخیل بوده‌اند یا در مقامات دولتی مسئولیت داشته‌اند.

موزه و ارتباط با تاریخ اسکاتلند

کاخ هولیرود به عنوان محلی با ارتباط نزدیک به تاریخ اسکاتلند شناخته می‌شود. اینجا شاهد مواردی از جمله جواهرات لرد دارنلی و اشیاء شخصی مری استوارت، ملکه اسکاتلند، هستیم.

علاوه بر مقاله قلعه هولیرود ، پبشنهاد میکنیم مقالات قصر باکینگهام ، موزه ویکتوریا و آلبرت ، نگارخانه ملی لندن را نیز مطالعه کنید.

باغ‌های زیبا و پارتی‌های باغی

کاخ هولیرود به همراه باغ‌های زیبایی آغاز می‌شود. با گشت و گذار در میان گیاهان باشکوه، احساسی خاص از زیبایی تاریخی به دست می‌آورید. پارتی‌های باغی که در اینجا برگزار می‌شوند نیز افکار خود را به دور این محل زیبا می‌برند.

آگاهی از ساعات کار و بلیط‌ها

مهمترین نکته در بازدید از کاخ هولیرود، آگاهی از ساعات کار و قیمت بلیط‌هاست. این مسئله به ویژه برای گردشگران حائز اهمیت است. به یاد داشته باشید که بلیط‌ها یک سال اعتبار دارند و می‌توانید در دوره طولانی‌تری از آنها استفاده کنید.

آدرس: کاخ Holyroodhouse، Canongate، سلطنتی‌مایل، ادینبورگ، EH8 8DX.

برای آگاهی از ساعات کاری مکان، به موارد زیر توجه کنید:

  • از 1 نوامبر تا 31 مارس: 9:30 صبح تا 4:30 عصر
  • از 1 آوریل تا 31 اکتبر: 9:30 صبح تا 6 عصر

پایان با توصیه به فروشگاه هدیه و کافه

در آخرین قسمت، به توصیه از بازدید از فروشگاه هدیه موزه و لذت بردن از کافه در داخل کاخ هولیرود ادامه می‌دهیم. اقلامی با نمادهای سلطنتی را می‌توانید در اینجا بیابید و یک کافه دلپذیر برای استراحت از گشت و گذار خود انتخاب کنید.

بازدید از کاخ هولیرود ادینبورگ یک تجربهٔ فراموش‌نشدنی است. برنامه‌ریزی دقیق و آگاهانه از ساعات کار و نکات مهم، بازدید شما را به یک سفر فراگیر و تاریخی تبدیل خواهد کرد.

برای مطالعه جاذبه های گردشگری انگلیس می توانید از طریق سایت مجله گردشگری نیکی گشت بهترین اطلاعات را به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید