You are currently viewing دیدنی های هارلم و تجربه سفر به هارلم
Grote-Kerk-Haarlem-min

دیدنی های هارلم و تجربه سفر به هارلم

دیدنی‌های هارلم و تجربه سفر به این شهر دلنشین در هلند، تجربه‌ای خاص و فراموش‌نشدنی را به شما هدیه می‌دهد. هارلم با زیبایی‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی خود، یک مقصد جذاب برای گردشگران است.

در این مقاله نیکی گشت ، قصد داریم دیدنی های هارلم را به شما عزیزان معرفی نماییم . مقاله دیدنی های هلند نیز نقاط زیبا و دیدنی این کشور را به شما عزیزان معرفی می نماید.

بازار گرند

بازار گرند (Grote Markt) مرکز اصلی شهر هارلم است و یکی از دیدنی‌های اصلی آن محسوب می‌شود. این بازار که در میان خانه‌های قدیمی و تاریخی واقع شده است، مکانی برای تجربه اجوای محلی، خرید ازغذاهای محلی و لذت بردن از تنوع فعالیت‌های روزمره مردم هارلم است.

بازار گرند در قلب شهر هارلم و در مرکز تاریخی قرار دارد. این مکان در میان خیابان‌های کوچک و خانه‌های قدیمی واقع شده است و به عنوان مرکز اجتماعی و تجاری از قدیمی‌ترین زمان‌ها تا به امروز تابلویی از فعالیت‌های شهری به شمار می‌آید.

خانه‌ها و ساختمان‌های اطراف بازار گرند دارای معماری تاریخی و زیبا هستند. فرم‌ها و جزئیات معماری این ساختمان‌ها نشانگر تاریخ و فرهنگ این منطقه است. در برخی از ساختمان‌ها، نمای‌های با طراحی‌های خاص و دست‌کاری‌های هنری مشاهده می‌شود که از زیبایی و ثروت تاریخی شهر خبر می‌دهد.

کلیسای بزرگ سنت بافو

کلیسای سنت بافو (Sint-Bavokerk) یکی از نمادهای تاریخی هارلم است. این کلیسا با برج ایمانتگاری‌اش شناخته می‌شود که از دور از هر جایی قابل مشاهده است. داخل این کلیسا نیز تزئینات زیبا و آثار هنری ارزشمندی وجود دارد که شما را به یک سفر در زمان باز می‌برد.

کلیسای سنت بافو در قلب شهر هارلم واقع شده است و به عنوان یکی از نمادهای اصلی این شهر شناخته می‌شود. این کلیسا به دلیل معماری زیبا و جزئیات هنری‌اش، جذب گردشگران و هنردوستان بسیاری شده است. از دوران قرون وسطی تا به امروز، کلیسای سنت بافو شاهد تاریخ و تغییرات مختلف در زمینه هنر و معماری بوده است.

Grote-Kerk-Haarlem-min
Grote-Kerk-Haarlem-min

پیشنهاد نیکی گشت : پیشنهاد میکنیم علاوه بر دیدنی های هارلم ، مقاله دیدنی های آمستردام و دیدنی های گوتنبرگ را نیز مطالعه نمایید.

برج ایمانتگاری

یکی از ویژگی‌های برجسته کلیسای سنت بافو، برج ایمانتگاری آن است که از بلندترین برج‌های کلیساهای هلند محسوب می‌شود. این برج با ارتفاع خیره‌کننده‌ای به آسمان می‌رسد و از دوران‌های مختلف تاریخی، به عنوان نماد مذهبی و فرهنگی شهر شناخته می‌شود.

موزه‌ها و گالری‌ها

هارلم دارای موزه‌ها و گالری‌های متعددی است که مجموعه‌های گوناگونی از آثار هنری، تاریخی و فرهنگی به نمایش می‌گذارند. موزه فرانس هالس (Frans Hals Museum) به نمایشگاه‌های هنری از دوره طلایی هلند اختصاص دارد و مجموعه‌ای از نقاشی‌ها و پرتره‌های شاهکار از هنرمندان معروف دارد.

موزه فرانس هالس به نام هنرمند برجسته هلندی “فرانس هالس” نام‌گذاری شده است. این موزه از دو بنا تاریخی تشکیل شده است و مجموعه‌ای از نقاشی‌ها و پرتره‌های او و دیگر هنرمندان معروف هلندی را به نمایش می‌گذارد.

موزه فرانس هالس بیش از چهارصد نقاشی از دوره‌های مختلف تاریخی دارد که از هنرمندان معروف هلندی مانند “فرانس هالس”، “رمبرانت” و “ورمر” تا امروز می‌باشند. این مجموعه به تاریخ هنر هلند از قرن هفدهم تا قرن نوزدهم نگاهی ارائه می‌دهد و تحت عنوان “دهه‌های طلایی” هنر هلندی شناخته می‌شود.

پیشنهاد نیکی گشت : پیشنهاد میکنیم علاوه بر مقاله دیدنی های هارلم ، مقاله دیدنی های اوترخت را نیز مطالعه نمایید.

طبیعت و پارک‌ها

پارک هارلمرمیر

در اطراف هارلم، پارک‌ها و مناطق طبیعی زیبا وجود دارند که به شما امکان فرار از شلوغی شهری و لذت بردن از طبیعت را می‌دهند. پارک هارلمرمیر با دریاچه‌های آرامش‌بخش، مکانی برای پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و پیک‌نیک در میان طبیعت است.

تجربه محلی و خوراکی‌ها

رستوران‌ها و کافه‌های محلی هارلم مکان‌های عالی برای تجربه غذاهای محلی و لذیذ هستند. از جمله غذاهایی که حتماً باید تجربه کنید، “هارینگ” و “بیتربالین” می‌باشد. این غذاها به تنوع و علاقه‌مندی‌های مردم هارلم در غذاهای دریایی پاسخ می‌دهند.

نتیجه‌گیری

سفر به هارلم، تجربه‌ای متفاوت از زیبایی‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی هلند را به شما هدیه می‌دهد. بازدید از دیدنی‌های شهر، تجربه غذاهای محلی و لذت بردن از محیط صمیمی و دوستانه هارلم، سفری خاطره‌انگیز و دلچسب را برای شما به ارمغان می‌آورد.

دیدگاهتان را بنویسید