مجله گردشگری نیک گشت

کلیسای سنت پیتر زوریخ: زیباترین کلیسای شهر با بزرگ‌ترین صفحه ساعت اروپا

تاریخچه کلیسا

کلیسای “سنت پیتر” (St. Peter) به عنوان قدیمی‌ترین کلیسا در زوریخ شناخته می‌شود و از سبک باروک و رمانسک در ساخت آن بهره گرفته شده است. این بنا، جایگزین یک معبد رومی قدیمی شده است که در قرن 8 یا 9 تبدیل به یک کلیسای مسیحی شده و در سال 1706 مورد بازسازی قرار گرفته تا به اولین کلیسای پروتستان در شهر تبدیل شود.

در این مقاله در مجله گردشگری نیکی گشت قصد داریم اطلاعاتی در خصوص کلیسای سنت پیتر زوریخ به شما عزیزان ارائه نماییم . تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

معماری زیبا

کلیسای سنت پیتر با معماری ترکیبی از دو سبک باروک و رمانسک به چشم می‌خورد. داخلی کلیسا با سبک باروک آراسته شده و منبر آن به زیبایی حکاکی شده است. نقاشی‌های دیواری داستان‌های مریم مقدس و قهرمانان وطنی را به تصویر می‌کشند. حوضچه‌ی تعمید و سرایندگان نیز با دیوارنگاری‌های قرون وسطی زینت‌بخشیده شده‌اند. این معماری زیبا کلیسای سنت پیتر را به یکی از جاذبه های گردشگری زوریخ تبدیل کرده است.

هنرهای جانبی

پنجره‌هایی از کلیسا با طراحی “شاگال” و شیشه‌های رنگی جناح شمال آن با دست‌انداز “جاکومتی” تزئین شده‌اند. چلچراغ‌های کریستال این ساختمان نیز از مدل‌های قرن 1710 الهام گرفته‌اند.

علاوه بر مقاله کلیسای سنت پیتر زوریخ پیشنهاد میکنیم مقاله کلیسای گروس منستر زوریخ را نیز مطالعه کنید.

صفحه ساعت بزرگ‌ترین در اروپا

کلیسای سنت پیتر به خاطر صفحه‌ی ساعت بزرگ‌ترین خود معروف است. طول عقربه‌ی بزرگ این ساعت به 4 متر می‌رسد و در برج کلیسا واقع شده است. همچنین، 5 ناقوس با قدمت به تاریخ 1880 نیز در این کلیسا قرار دارند. بزرگ‌ترین ناقوس، با وزن تقریبی 6،000 کیلوگرم، بازدیدکنندگان را شگفت‌زده می‌کند.

علاوه بر مقاله کلیسای سنت پیتر زوریخ ، پیشنهاد میکنیم مقاله کلیسای گروس مونستر زوریخ را نیز مطالعه نمایید.

نگهبانی برج

تا سال 1911، یک نگهبان در برج کلیسا زندگی می‌کرده که به دقت شهر را نظارت می‌کرد. این نگهبان در صورت مشاهده‌ی آتش‌سوزی، زنگ‌ها را به صدا درمی‌آورد و پرچمی را آویزان می‌کرد تا به زودی به آتش‌سوزی پاسخ داده شود.

قبر مشهوران

اولین شهردار زوریخ و کشیش معروف “یوهان کاسپر لاواتر” در کلیسای سنت پیتر به خاک سپرده شده‌اند. لاواتر با افرادی همچون گوته در ارتباط بوده و باعث جذب بسیاری از بازدیدکنندگان به این مکان شده است.

مکانی با منظره‌ی فوق‌العاده

قرار گرفتن کلیسای سنت پیتر بالای یک تپه‌ی کوچک، به منظره‌ی زیبای “محله قدیمی زوریخ” و دریاچه‌ی لیمات اشراف می‌آفریند. این بخش از شهر، با معماری خانه‌های اشرافی و آرامش محیط خود، یک تجربه‌ی دیدنی فراهم می‌کند.

پیشنهاد ویژه نیکی گشت : پیشنهاد میکنیم مقاله کلیسای جامع میلان را مطالعه کنید تا معماری منحصر به فرد آن شما را مجذوب کند.

جمع‌بندی

کلیسای سنت پیتر زوریخ با تاریخچه‌ی غنی، معماری زیبا و صفحه‌ی ساعت بزرگ، یکی از جاذبه‌های دیدنی شهر زوریخ است. سفر به این مکان تجربه‌ای فراموش‌نشدنی از تاریخ و فرهنگ این شهر خواهد بود. این کلیسا از مهمترین دیدنی های سوییس است که سالانه گردشگران زیادی را به خود جلب میکند. پیشنهاد میکنیم حتما به این کلیسای زیبا سر بزنید و از دیدن آن لذت ببرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا