You are currently viewing میدان Grand Place بروکسل
Grand-Place et Hôtel de Ville - Grote Markt en stadhuis - Grand-Place and City Hall

میدان Grand Place بروکسل

حین بازدید از شهر بروکسل، یکی از مکان‌هایی که حتماً باید به آن توجه شود، گراند پلس (Grand Place) است. این میدان مشهور به جاذبه‌های فراوان و زیبایی‌های همراه با آن است. در این مقاله در سایت نیکی گشت با تمامی دیدنی‌ها و جذابیت‌های اطراف گراند پلس آشنا خواهیم شد.

1. تماشای شکوه معماری گراند پلس

گراند پلس به عنوان یکی از شلوغ‌ترین میدان‌های بروکسل شناخته می‌شود. این میدان محبوب بازدیدکنندگان است و سالانه بیش از ۱۰ هزار گردشگر آن را بازدید می‌کنند. میدانی که به عنوان یکی از جذاب‌ترین مقاصد گردشگری بروکسل شناخته می‌شود. یونسکو این میدان را به عنوان میراث جهانی خود تایید کرده و در آن فستیوال‌های مختلفی برگزار می‌شود. از جمله فستیوال «شگفتی‌های زمستان» که نمایش‌های نور و موسیقی فوق‌العاده‌ای دارد.

گراند پلس از مهمترین جاذبه های گردشگری بروکسل و بلژیک است .

Grand-Place et Hôtel de Ville – Grote Markt en stadhuis – Grand-Place and City Hall

2. کشف هنر خیابانی شهر

خیابان‌هایی که از گراند پلس شروع می‌شوند، به بازدیدکنندگان را به میدان‌های کوچک‌تری هدایت می‌کنند که معمولاً مکان‌های عالی برای کشف هنرمندان خیابانی مختلف هستند. این هنرها ممکن است اجرایی، نقاشی یا گرافیتی باشند. با پیاده‌روی در مرکز شهر، به بهترین نمای هنری بروکسل خواهید رسید.

برای اطلاع از جاذبه های گردشگری بلژیک فقط کافیست سری به سایر مقالات سایت نیکی گشت بزنید.

3. گردش در بین مجموعه وسیع کتاب‌ها و صفحات موسیقی

بروکسل طیف وسیعی از کتاب‌فروشی‌ها و مغازه‌های موسیقی دارد که برای علاقه‌مندان به مطالعه یا گوش دادن به موسیقی، مکان‌های بسیار لذت‌بخشی هستند. این مغازه‌ها از کتب و صفحات موسیقی گرفته تا عتیقه‌ها به نمایش گذاشته‌اند. چه به دنبال یک مجموعه از ادبیات بلژیکی یا بین‌المللی هستید یا صفحه‌های موسیقی، کتاب کمیک و حتی DVD، در اینجا چیزی جذاب پیدا خواهید کرد.

4. شرکت در تورهای پیاده‌گردی

پیاده‌گردی یکی از بهترین راه‌ها برای کاوش در یک شهر است. در بروکسل، گروه‌هایی از جوانان تورهای پیاده‌گردی رایگانی تشکیل داده‌اند. این تورها به صورت روزانه اجرا می‌شوند و به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند. بخشی از درآمد این تورها به پروژه‌های خدمات‌رسانی اجتماعی شهر اختصاص می‌یابد.

علاوه بر مقاله میدان پلس در بروکسل ، پیشنهاد میکنیم مقاله های قصر باکینگهام ، میدان سرخ مسکو ، دهکده هایدی لند و رومن فروم را مطالعه نمایید.

5. تماشای بروکسل از بالا

مناظر پانورامیک زیادی از بروکسل وجود دارد. از جمله منظره‌هایی که پیچیدگی خاص خود را دارد، مناظر از بالا از میدان پولرت روبه‌روی کاخ عدالت است. برای دیدن شهر از یک زاویه متفاوت، تجربه «بالابری به آسمان» را تجربه کنید. این آسانسور که تا ساعت ۱۱:۳۰ شب فعال است، شما را به دیدنی‌های معروف بروکسل خواهد برد.

6. امتحان کردن غذاهای بومی و بین‌المللی

خیابان بوشه یا “شکم بروکسل” نیز نامیده می‌شود. این خیابان خانه تعداد زیادی از رستوران‌های محلی و بین‌المللی است. اگر به دنبال تجربه غذاهای سنتی بلژیک و سایر کشورها هستید، اینجا مکانی مناسب برای شماست.

7. موزه‌های بروکسل

بروکسل دارای موزه‌ها و مجموعه‌های هنری متعددی است. موزه اِستاد، موزه شکلات و موزه سلطنتی هنرهای زیبای بلژیک از جمله مقاصد مهم هستند. هرکدام از این مکان‌ها تجربه‌ای منحصربه‌فرد از هنر و تاریخ بلژیک را ارائه می‌دهند.

8. مراکز فرهنگی

اگر به ترکیبی از هنر، فرهنگ و معماری علاقه دارید، مراکزی چون تئاتر د گالری و بوزار گزینه‌های عالی برای لذت بردن از تجربه فرهنگی هستند. بوزار با معماری جالب و برنامه‌های گوناگونی که هنرمندان و چهره‌های فرهنگی معروف جهانی را به نمایش می‌گذارد، یکی از پیشنهادات ماست.

با این کاوش جامع از دیدنی‌ها و جذابیت‌های بروکسل و اطراف گراند پلس، مطمئناً سفر شما به این شهر پر از تجربیات خاص و لذت‌بخش خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید