مجله گردشگری نیک گشت

کلیسای سنت فیلیپ بیرمنگام


کلیسای جامع سنت فیلیپ در بیرمنگام به عنوان یکی از ساختمان‌های تاریخی اعلام شده و همچنین سومین کلیسای کوچک‌ انگلستان محسوب می‌شود. این جاذبه در خیابان کولمور واقع شده و از نظر ملی، تاریخی و معماری اهمیت فراوانی دارد. برای علاقه‌مندان به تاریخ، دین یا هنر، اینجا فضای زیادی برای دیدن و کاوش وجود دارد. در این مقاله در سایت نیکی گشت قصد داریم تا حد ممکن در خصوص این کلیسای زیبا که از جاذبه های گردشگری بیرمنگام به حساب می آید توضیحاتی ارائه کنیم . با ما همراه باشید.

گشت‌ها و فعالیت‌ها

شما می‌توانید در گشت‌های راهنمایی، نمایشگاه‌ها و سخنرانی‌هایی در مورد اهمیت این کلیسا شرکت کنید. داخل دیوارهای کلیسا که با مجسمه‌ها و یادبودها تزیین شده، از جمله سلولها، برج مربع و کنیسه عظیم، کاوش کنید. گشت‌ها در کلیسای سنت فیلیپ رایگان است و تقریباً 20 دقیقه طول می‌کشد. همچنین می‌توانید در مراسم دعا که هر روز برگزار می‌شود، شرکت کنید.

کلیسای-سنت-فلیپ-بیرمنگام
کلیسای-سنت-فلیپ-بیرمنگام

برای آشنایی و لذت بردن از جاذبه های گردشگری انگلیس با ما همراه باشید و سایر مقالات سایت را مطالعه کنید.

برجستگی‌ها و ویژگی‌ها

کلیسای جامع سنت فیلیپ یک کلیسای پاریش انگلیسی با سبک باروک انگلیسی است که به اوایل قرن ۱۸ بازمی‌گردد. این کلیسا از آجر و سنگ ساخته شده و ستون‌های بزرگ مرمر دارد که نه تنها سقف آن را پشتیبانی می‌کنند بلکه زینتی زیبا به آن می‌بخشند. ۱۲ زنگ درون کلیسا در مراسم یکشنبه و بیشتر دوشنبه‌ها از ساعت ۶ تا ۹:۳۰ شب به صدا درمی‌آید.

این کلیسا یکی از کوچک‌ترین کلیساهای انگلستان است و تنها ۴۵ متر طول دارد. با این حال، از نظر زیبایی از اندازه خود جبران می‌کند. مشهورترین ویژگی آن پنجره‌های نقاشی‌شده پیش‌رافائلیت است که شخصیت‌های مهمی مانند تولد، صعود، صلیب‌زنی و قیامت آخرت را نشان می‌دهند. این آثار توسط سر ادوارد برن-جونز طراحی شده‌اند.

کلیسای-سنت-فلیپ-بیرمنگام2
کلیسای-سنت-فلیپ-بیرمنگام2

علاوه بر مطالعه مقاله کلیسای سنت فلیپ بیرمنگام ، پیشنهاد میکنیم مقاله کلیسای جامع لیورپول و قصر باکینگهام را نیز مطالعه کنید.

تاریخچه کوتاه

طرح‌ها برای احداث کلیسای جامع سنت فیلیپ به واقعیت پیوست که کلیسای قرون وسطایی سنت مارتین در بازار گاوان ناتوان در جلب جمعیت رو به رشد بیرمنگام بود. ساختمان در سال ۱۷۱۱ آغاز شد و ۴ سال بعد، برای مراسم مقدس به کار گرفته شد. به نام رسول فیلیپ اختصاص یافت تا به افتخار ریچارد فیلیپ که زمینی که کلیسا بر روی آن ساخته شد را اهدا کرده بود.

به دلیل انقلاب صنعت، برخی از کلیساها در شهرهای در حال رشد سریع مانند بیرمنگام به وضعیت کلیسای جامع ارتقاء یافتند و در سال ۱۹۰۵، سنت فیلیپ به عنوان کلیسای بیرمنگام شناخته شد.

کلیسا در جنگ جهانی دوم آسیب‌های قابل توجهی دید. خوشبختانه، تمام گنجینه‌های گرانبهای آن، از جمله پنجره‌های نقاشی‌شده معروف سر ادوارد برن-جونز، قبل از بمب‌گذاری‌ها خارج شدند. همه چیز پس از جنگ تعمیر و بازسازی شد.

کلیسای-سنت-فلیپ-بیرمنگام-3
کلیسای-سنت-فلیپ-بیرمنگام-3

علاوه بر مطالعه مقاله کلیسای سنت فلیپ بیرمنگام ، پیشنهاد میکنیم مقاله برج الیزابت و بیگ بن لندن و نگارخانه ملی لندن را نیز مطالعه کنید.

نکات مهم

کلیسای جامع سنت فیلیپ گاهی اوقات رویدادهای ویژه از جمله کنسرت‌ها، اجراها، نمایشگاه‌ها و سخنرانی‌ها برگزار می‌کند. برخی از این رویدادها هر هفته انجام می‌شوند، مانند سخنرانی‌های کتاب مقدس. اما اگر می‌خواهید برای رویدادهای ویژه در شهر باشید، وب‌سایت آنها را چک کنید تا بتوانید به‌طور مسبق برنامه‌ریزی کنید.

کلیسای جامع سنت فیلیپ دارای رمپ و درهای دوجداره بزرگ است که آن را برای نقلیه‌های تعجب‌آور مناسب کرده است. اگر به کمک نیاز دارید، می‌توانید از کمک کارکنان بخواهید. آنها آموزش دیده‌اند تا در انواع مختلف از ناتوانی‌ها کمک کنند. از آنجایی که کلیسا کوچک است، جمعیت به راحتی می‌تواند افزایش یابد. اگر فقط می‌خواهید در سایت گردش کنید، مطمئن شوید که از ساعات خدمات یا رویدادهای ویژه اجتناب کنید.

ایستگاه‌های نزدیک به کلیسای سنت فیلیپ ایستگاه‌های اسنوهیل و نیواستریت هستند و هر دو در ۱۰ دقیقه فاصله قرار دارند. اگر در حال خرید در محله جواهرات بیرمنگام هستید، کلیسا کمتر از ۱ مایل فاصله دارد. با این حال، اگر با ماشین مسافرت می‌کنید، می‌توانید خودروی خود را در کولمور رو، تمپل رو یا خیابان واترلو پارک کنید. سپس، به پیاده‌روی به سمت این نماد تاریخی بپردازید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا