مجله گردشگری نیک گشت

کلیسای جامع لیورپول: زیبایی معماری با تاریخچه ارزشمند

جلوه‌های منحصر به فرد کلیسای جامع لیورپول

کلیسای جامع لیورپول یک اثر معماری فراتر از حد زیبا که در دامنه کوه سنت جیمز بلند شده و به عنوان محل کار اسقف لیورپول شناخته می‌شود. نام رسمی این کلیسا “کلیسای جامع مسیح در لیورپول” است، اما با اهدای آن به مریم مقدس و عیسی، ارتباط عمیق‌تری با این شخصیت‌های مقدس برقرار شده است.

در این مقاله در مجله خبری نیکی گشت قصد داریم اطلاعاتی در خصوص کاتردال شهر لیورپول به شما عزیزان ارائه نماییم. با ما همراه باشیدو

طولانی‌ترین کلیسای جهان

با طول خارجی بنا که به ۱۸۹ متر می‌رسد، کلیسای جامع لیورپول به عنوان طویل‌ترین کلیسای جهان شناخته می‌شود. این عظیم‌الشأنی، با افتخار جایگاه برجسته‌ای در فهرست جاذبه‌های دینی و تاریخی جهان دارد. همچنین باید به طول داخلی آن اشاره کنیم که حدود ۱۴۶ متر است و تجربه‌ای بی‌نظیر از دین و زیبایی را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌آورد.

برخی از آمار شگفت انگیز کلیسای جامع لیورپول:

  • طول: 188.7 متر (619 فوت)
  • مساحت: 9687.4 متر مربع (104275 فوت مربع)
  • خرک گروه کر: 35.3 متر (116 فوت)
  • طاق شبستان: 36.5 متر (120 فوت)
  • ارتفاع برج: 100.8 متر (331 فوت)
  • زیر برج خرک: 53.3 متر (175 فوت)
  • طاق برج: 32.6 متر (107 فوت)
  • زنگ ها: (ارتفاع از سطح زمین) 67.0 متر (219 فوت)
  • زنگ ها: (وزن) 31.5 تن (31 تن)

کلیسای جامع لیورپول از مهمترین جاذبه های گردشگری لیورپول به حساب می آید.

دو کلیسا، یک شهر

کلیسای جامع لیورپول یکی از دو کلیسای جامع این شهر است. کلیسای دیگر در فاصله‌ای کمتر از نیم مایلی شمالی واقع شده و به عنوان یک کلیسای کاتولیک محسوب می‌شود. این تنوع در معابد مذهبی، لحاظهای فرهنگی و تاریخی شهر را غنی‌تر و جذاب‌تر می‌کند.

گوهری در دامنه کوه سنت جیمز

کلیسای جامع لیورپول به عنوان یک گوهر در دامنه کوه سنت جیمز درخشان است. این بنا با همه جلوه‌های هنری و معماری، زمینه‌ای برای تجدید نظر در تاریخ و فرهنگ به ما ارائه می‌دهد. از بازدید از این اثر هنری بی‌نظیر لذت ببرید و در دنیای زیبایی‌های مذهبی غرق شوید.

در زمان سفر به انگلیس حتما به لیورپول و خصوصا کاتردال این شهر سری بزنید و از زیبایی آن لذت ببرید .

علاوه بر مقاله مربوط به کلیسای جامع لیورپول ، پیشنهاد میکنیم مقاله کاخ هولیرود ادینبورگ و قلعه ادینبورگ و قصر باکینگهام و کلیسای سنت فلیپ بیرمنگام را نیز در سایت نیکی گشت مطالعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا