مجله گردشگری نیک گشت

پارک گوئل بارسلونا

پارک گوئل (Park Güell)، یک شاهکار معماری در بارسلونا، از سال ۱۹۰۰ تا ۱۹۱۴ ساخته شد و با حدود ۱۷ هکتار فضا، یکی از بزرگ‌ترین سازه‌های جنوب اروپا به حساب می‌آید. پارک گوئل از مهمترین جاذبه های گردشگری بارسلونا به حساب می آید که بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب میکند.

طراحی منحصر به فرد

تاجر موفق گوئل، با توجه به ثروت خود، به دنبال ایجاد یک باغ شهر برای طبقه ثروتمند بارسلونا بود. او آنتونی گائودی، معمار مشهوری را به این منظور استخدام کرد. هدف اصلی این پروژه ایجاد یک مجموعه مسکونی مرفه بود. این پارک در تپه «ال کارمل» واقع شده و با استفاده از موزاییک‌های رنگی، احجام منحنی‌شکل، و طراحی‌های سورئالیستی، به یک اثر هنری منحصر به فرد تبدیل شده است.

امیدواریم از این مقاله در سایت نیکی گشت لذت ببرید . با ما همراه باشید.

View of the city from Park Guell in Barcelona, Spain with moving clouds.

علاوه بر پارک گوئل ، پیشنهاد میکنیم مقاله پارک رتیرو را نیز مطالعه نمایید که از مهمترین جاذبه های گردشگری اسپانیا می باشد.

جاذبه‌های منحصر به فرد

پارک گوئل با دارا بودن ورودیهای زیبا، به ویژه مسیر دسترسی اصلی از «کارر د اولوت»، آیینه‌ای از زیبایی است. این ورودیها دو عمارت کلاه فرنگی با دو کافه در کنار دارند. راه پله‌ای که به اژدهای دوستانه تزئین شده و به اتاقی با 86 ستون منحصر به فرد می‌رسد، از دیگر جاذبه‌های پارک است.

طبیعت و هنر به همراه

پارک گوئل یک سمفونی واقعی از شکل و رنگ است. این دنیای جادویی که ترکیبی از فانتزی و مهارت مهندسی است، بناها و گیاهان با هم آمیخته‌اند و دیوارها، طاق‌نماها، طاق‌ها و ستون‌ها همگی به نحوی فرم‌های مجسمه‌ای دارند.

دیدنی‌ها و امکانات پارک

مسیرهای پیچ و خم

پارک گوئل با باغچه‌های دارای مسیرهای پیچ و خم، دیوارها و پل‌ها، گشت و گذاری خاص را ارائه می‌دهد. این مکان به دلیل جزئیات زیاد، زمان بیشتری برای کاوش و کشف به‌طور کامل نیاز دارد.

موزه گائودی

موزه گائودی در محل اقامت قبلی این هنرمند قرار دارد. بازدید از آن ارزشمند است و ۹۵ درصد از مساحت پارک به صورت رایگان قابل دسترسی است. برای بازدید از بخش تاریخی (monumental) تنها ورودیه‌ای درخواست می‌شود.

علاوه بر مقاله پارک گوئل ، پیشنهاد میکنیم مقاله های آکواریوم بارسلونا و دهکده المپیک بارسلونا را نیز مطالعه نمایید تا بیشتر با شهر بارسلون آشنا شوید.

خرید بلیط آنلاین

با توجه به محدودیت زمانی خرید بلیط آنلاین را پیشنهاد می‌کنیم. این امکان به شما می‌دهد تا به محوطه در هر زمان دلخواه بازدید کنید.

پارک گوئل در گذر زمان

  • در سال ۱۸۸۵، یوسبی گوئل درخواست زمینی برای ساخت پارک با چشم انداز ویژه داد.
  • در ۱۸۹۰، آنتونی گائودی دستور ساخت باغ-شهری را به عهده گرفت.
  • در ۱۹۲۲، پارک گوئل به عنوان یک اثر معماری مهم باز شد.
  • در ۱۹۶۳، محل اقامت گائودی به عنوان یک موزه بهره‌برداری شد.
  • در ۱۹۸۴، پارک به لیست میراث طبیعی یونسکو افزوده شد.

پیشنهاد میکنیم علاوه بر مقاله خواندنی پارک گوئل ، مقاله معرفی بهترین موزه‌های هنری در شهر مادرید را نیز مطالعه نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا