You are currently viewing کاخ ( قلعه ) کارلشتین پراگ

کاخ ( قلعه ) کارلشتین پراگ

کاخ کارلشتین قلعه‌ای گوتیک است که در حدود 30 کیلومتری غرب پراگ، پایتخت جمهوری چک واقع شده است. این کاخ توسط چارلز چهارم، امپراتور روم مقدس، در قرن چهاردهم ساخته شده است و به عنوان یک مکان شکار و اقامتگاه تابستانی مورد استفاده قرار می‌گرفته است. کارلشتین به دلیل معماری و تزئینات نفیس خود مشهور است و به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته می‌شود. در این مقاله در مجله گردشگری نیکی گشت به بررسی این کاخ زیبا می پردازیم . با ما همراه باشید.

تاریخچه کاخ کارلشتین پراگ

ساخت کاخ کارلشتین در سال 1348 آغاز شد و حدود 20 سال به طول انجامید. این کاخ به عنوان محل سکونت شخصی چارلز چهارم و خانواده‌اش در نظر گرفته شده بود و همچنین مکانی برای نگهداری جواهرات تاج بوهمی و سایر اشیاء با ارزش بود. کارلشتین در طول قرن‌های متمادی چندین بار مورد محاصره و تصرف قرار گرفت و در قرن هجدهم به شدت ویران شد. با این حال، این کاخ در قرن نوزدهم مرمت شد و از آن زمان به عنوان یک مقصد گردشگری محبوب مورد استفاده قرار گرفته است.

دیدنی های داخلی کاخ کارلشتین پراگ

کاخ کارلشتین از چندین ساختمان تشکیل شده است که در اطراف یک حیاط مرکزی قرار گرفته اند. برجسته ترین این ساختمان ها برج اصلی است که محل استحکامات و اتاق های نشیمن چارلز چهارم است. این برج دارای تعدادی نقاشی دیواری و مجسمه نفیس است و از آن منظره ای خیره کننده از مناظر اطراف دارد.

دیگر دیدنی های داخلی کاخ کارلشتین عبارتند از:

کلیسای سنت ویتوس

کلیسای سنت ویتوس یکی از دیدنی های اصلی کاخ کارلشتین در جمهوری چک است. این کلیسا به نام حامی بوهم، سنت ویتوس، نامگذاری شده است و در داخل محوطه کاخ واقع شده است. ساخت کلیسای سنت ویتوس در سال 1348 به همراه ساخت کاخ کارلشتین آغاز شد و حدود 20 سال به طول انجامید. این کلیسا به عنوان مکانی برای عبادت خصوصی چارلز چهارم و خانواده اش در نظر گرفته شده بود.

کلیسای سنت ویتوس به سبک گوتیک ساخته شده است و دارای یک شبستان بلند و طاق دار است. این کلیسا دارای تعدادی پنجره های ویترای نفیس و همچنین مجسمه های سنگی و چوبی است.

خزانه داری

این خزانه داری محل نگهداری جواهرات تاج بوهمی و سایر اشیاء با ارزش بود.

تالار شوالیه ها

این تالار بزرگ محل برگزاری ضیافت ها و مسابقات بود.

موزه

این موزه مجموعه ای از آثار هنری و اشیاء تاریخی مربوط به کاخ را به نمایش می گذارد.

پیشنهاد میکنیم علاوه بر مقاله کاخ کارلشتین در پراگ، مقاله های برج ساعت پراگ و موزه ویگلند و کاخ کولونی را مطالعه نمایید.

بهترین زمان بازدید از کاخ کارلشتین پراگ

بهترین زمان برای بازدید از کاخ کارلشتین در ماه های بهار و تابستان است، زمانی که هوا گرم و آفتابی است. با این حال، این کاخ در تمام طول سال باز است و در زمستان منظره ای منحصر به فرد از قلعه پوشیده از برف ارائه می دهد.

نحوه دسترسی

کاخ کارلشتین با اتوبوس از پراگ قابل دسترسی است. سفر با اتوبوس حدود 45 دقیقه طول می کشد. همچنین می توانید با ماشین یا تور راهنما به کاخ بروید.

آدرس

کاخ کارلشتین در Karštejn 263 257 61 واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید